
Centar za edukaciju sudija i tužilaca u Federaciji BiH i Pravni fakultet Univerziteta u Zenici potpisali Sporazum o saradnji
Povodom početka Akademske godine 2021/2022 jučer je u prostorijama Pravnog fakulteta u Zenici upriličeno potpisivanje Sporazuma o saradnji između Centra za edukaciju sudija i tužilaca u Federaciji BiH i Pravnog fakulteta UNZE.
Sporazum je ozvaničio dugogodišnju uspješnu saradnju ove dvije ustanove i stvorio temelje za nastavak iste putem razmjene kadrovskih i edukacijskih resursa, kao i razmjene iskustva i informacija stručnog i naučnog karaktera od zajedničke koristi.
Učešće nastavnog i naučnog kadra, saradnika, a naročito studenata u aktivnostima koje organizira Centar a koja su interesantna za unapređenje obrazovnog procesa na Pravnom fakultetu Univerziteta u Zenici bit će u fokusu obostranih zajedničkih napora.
Ranije objavljeno
Nastavak saradnje Centra za edukaciju sudija i tužilaca u FBiH i Gender Centra – Najava zajedničkih obuka na temu „Primjena propisa u oblasti nasilja u porodici“
Direktor Centar za edukaciju sudija i tužilaca u FBIH, Almir Tabaković i direktor Gender Centra[...]
XIX SAVJETOVANJE IZ OBLASTI GRAĐANSKOG PRAVA JAHORINA, 28. -31. OKTOBRA 2025.GODINE
Udruženje sudija Republike Srpske u saradnji sa Udruženjem sudija/sudaca u FBiH, Udruženjem sudija u BiH,[...]
Novoimenovane sutkinje i sudije u studijskoj posjeti pravosudnim institucijama u Saveznoj Republici Njemačkoj, 06.-11. juli/srpanj 2025. godine, Bonn
U periodu od 06. do 11. jula 2025. godine, u okviru institucionalne saradnje Centra za[...]