ODRŽAN SEMINAR SEMINAR: “EKOLOŠKI KRIMINAL”
Cilj seminara bio je prikazati i unaprijediti standarde u krivičnom postupku u pogledu ekološkog kriminala kroz konkretna krivična djela. Tako su na ovom seminaru obrađene teme: Krivična djela iz oblasti ekološkog kriminala; Organizirani ekološki kriminal; Procesuiranje i sancioniranje ekološkog kriminala.
Seminaru je prisustvovalo 16 učesnika, tužioci Kantonalnih tužilaštava Sarajevo, Široki Brijeg i Tuzla i sudije Kantonalnog suda Sarajevo; Općinskih sudova: Sarajevo, Jajce i Zenica.
Ranije objavljeno
PILOT PROGRAM: PRIPREMA KANDIDATA NA KONKURSU ZA POZICIJE SUDIJE ILI TUŽIOCA
Poštovani/e, Centar za edukaciju sudija i tužilaca u Federaciji Bosne i Hercegovine i Centar za[...]
Održana stručna radionica o primjeni izmjena Krivičnog zakona FBiH i novog Zakona o zaštiti od nasilja u porodici i nasilja prema ženama
Tužitelji, predstavnici pravosudnih institucija i organizacija civilnog društva koje djeluju u oblasti zaštite prava žena[...]
Održana obuka na temu „Sudijska i tužilačka etika i disciplinske prakse“
Centri za edukaciju sudija i (javnih) tužilaca u FBiH i RS u saradnji sa OSCE[...]




