
Okrugli sto „Sudska praksa u upravnim sporovima“
U okviru Programa početne obuke i programa stručnog usavršavanja Centra za edukaciju sudija i tužioca FBiH za 2021. godinu, dana 13. i 14.09.2021. godine, u Sarajevu je realizovan okrugli sto na temu „Sudska praksa u upravnim sporovima“. Okrugli sto je održan za sudije koje rješavaju upravne sporove.
Edukatorica na okruglom stolu je bila gosp. Aleksandra Stanković-Babić, sudija Vrhovnog suda Federacije Bosne i Hercegovine.

Edukatorica je učesnike tokom dvodnevne aktivnosti upoznala sa najnovijom sudskom praksom u oblasti upravnog prava, te sudskom praksom Vrhovnog suda Federacije Bosne i Hercegovine.

Drugi dan okruglog stola je gosp. Ermina Dumanjić, šefica Odjeljenja za ustavnosudsku praksu, učesnicima okruglog stola predstavila novu aktueliziranu web stranicu Ustavnog suda Bosne i Hercegovine te način pretrage sudske prakse.
Ranije objavljeno
PROGRAM POČETNE OBUKE I PROGRAM STRUČNOG USAVRŠAVANJA SUDIJA I TUŽILACA ZA 2026. GODINU
Poštovane/i, S posebnim zadovoljstvom Vam predstavljamo Program početne obuke i program stručnog usavršavanja za 2026.[...]
Seminar : “Praksa Vrhovnog suda FBiH I kantonalnih sudova iz građanske oblasti”
U organizaciji Centra za edukaciju sudija i tužilaca u Federaciji Bosne i Hercegovine, dana 27. i[...]
PILOT PROGRAM: PRIPREMA KANDIDATA NA KONKURSU ZA POZICIJE SUDIJE ILI TUŽIOCA
Poštovani/e, Centar za edukaciju sudija i tužilaca u Federaciji Bosne i Hercegovine i Centar za[...]



