Sporazum o saradnji Centra za edukaciju sudija i tužilaca FBiH i Sarajevskog otvorenog centra: Viši stepen zaštite ljudskih prava LGBTI osoba kroz edukaciju pravosuđa
Centar za edukaciju sudija i tužilaca u Federaciji Bosne i Hercegovine, i Sarajevski otvoreni centar, ozvaničili su 14.2.2018.godine dosadašnju dobru saradnju i obavezali se na još intenzivniju u cilju efikasnije zaštite ljudskih prava LGBTI osoba, potpisivanjem Sporazuma o saradnji.
Sporazum o saradnji su potpisali Emina Bošnjak, izvršna direktorica Sarajevskog otvorenog centra i Arben Murtezić direktor Centra za edukaciju sudija i tužilaca FBiH.
Sporazumom su se partneri obavezali da će u okviru svojih, zakonom i statutima propisanih nadležnosti, sarađivati u oblasti obrazovanja i stručne edukacije nosilaca pravosudnih funkcija i osoba koje to namjeravaju postati, na način da će razmjenjivati najnovija saznanja u oblasti zaštite ljudskih prava LGBTI osoba, zajedno organizovati edukacije razmjenjivati edukatore na edukacijama koje samostalno organizuju.
Ranije objavljeno
Regionalni webinar “Iza kulisa: Žene i nezakoniti finansijski tokovi na Zapadnom Balkanu”
AIRE centar organizuje regionalni webinar na temu “Iza kulisa: Žene i nezakoniti finansijski tokovi na[...]
Novoimenovane sutkinje i sudije, te tužitelji i tužiteljice osposobljeni za dosljednu primjenu Evropske konvencije o ljudskim pravima
U Sarajevu je 19.06.2025. godine uspješno zaključen novi ciklus početnog programa obuke iz ljudskih prava[...]
Imenovan novi direktor CEST FBiH
Na XII redovnoj sjednici Upravnog odbora Centra za edukaciju sudija i tužilaca (CEST FBiH), a[...]