
U ANKARI POTPISAN SPORAZUM O SARADNJI SA PRAVOSUDNOM AKADEMIJOM REPUBLIKE TURSKE
Direktor Centra za edukaciju sudija i tužilaca u FBiH, gospodin Arben Murtezić i predsjednik Pravosudne akademije Republike Turske, gospodin Yilmaz Akcil potpisali su Sporazum o saradnji između ovih dviju institucija. Sporazum je potpisan 14.11.2016.godine u Ankari u prostorijama Pravosudne akademije Republike Turske.
Osnovni cilj Sporazuma je uspostavljanje saradnje u oblasti edukacije nosilaca pravosudnih funkcija. Saradnja između ovih institucija biće realizovana kroz: zajedničke radionice i seminare, programe stažiranja i studijske posjete za edukatore nosilaca pravosudnih funkcija, razmjenu profesionalnih edukatora, razmjenu pravne literature, i metodologije poučavanja, međusobnu edukaciju osoblja institucija potpisnica te međusobnu podršku u međunarodnim projektima koji se tiču zaštite ljudskih prava.
Prvi korak u realizaciji Sporazuma je studijska posjeta predstavnika pravosuđa Bosne i Hercegovine institucijama pravosuđa Republike Turske, koja će trajati do 18.11.2016. godine.
Ranije objavljeno
I N T E R N I O G L A S za popunu radnog mjesta namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme u JU Centar za edukaciju sudija i tužilaca u Federaciji Bosne i Hercegovine
Datum objavljivanja oglasa : 19.09.2025. Na osnovu člana 21. Zakona o namještenicima u organima državne[...]
J A V N I O G L A S za popunu radnog mjesta namještenika u JU Centar za edukaciju sudija i tužilaca u Federaciji Bosne i Hercegovine
Datum objavljivanja oglasa : 27.08.2025 Naziv radnog mjesta: Spremačica – 1 (jedan) izvršilac 1.1.[...]
Nastavak saradnje Centra za edukaciju sudija i tužilaca u FBiH i Gender Centra – Najava zajedničkih obuka na temu „Primjena propisa u oblasti nasilja u porodici“
Direktor Centar za edukaciju sudija i tužilaca u FBIH, Almir Tabaković i direktor Gender Centra[...]